pusty pusty pusty
pusty
pusty pusty forum szukaj książki linki artykuły
home pusty c c c c c c c c c
teoria dla początkujących schematy elektronika retro mikrokontrolery pusty
na dół

Elektronika w stylu retro

Wydawałoby się, że w XXI wieku nikt nie będzie wracał już do układów zbudowanych na lampach elektronowych. Królować będą układy mikroprocesorowe i cyfrowe. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Lampy nadal są używane i sięgają po nie nie tylko weterani elektroniki ale również młodzi adepci tej sztuki.   Postanowiłem więc stworzyć dział, który zajmie się elektroniką w stylu retro. Materiały tutaj umieszczone powinny pomóc wszystkim zainteresowanym w poznaniu budowy i działania lamp elektronowych oraz układów jakie można z nich zbudować. Moim celem jest również pokazać, że można połączyć nowoczesną elektronikę z lampami elektronowymi.
   Aby zapewnić odpowiedni poziom zamieszczonych tu materiałów, zaprosiłem do współpracy znawcę tematu - Aleksandra Zawadę, który opublikował na łamach Elektroniki Praktycznej wiele ciekawych układów zbudowanych przy pomocy lamp. W tym miejscu pragnę mu podziękować za wyrażenie zgody na współtworzenie tego działu.
   Aby przejść do interesującego Cię tematu wybierz go z rozwijanego menu działu "elektronika retro" albo naciśnij strzałkę "dalej" (w tym przypadku przejdziesz do następnego tematu w ustalonej kolejności) lub po prostu wystarczy "kliknąć" w jego nazwę na liście znajdującej się niżej.
pusty
do góry
WsteczMenuDalej
pusty

UWAGA: Wszystkie umieszczone schematy, informacje i przykłady mają służyć tylko do własnych celów edukacyjnych i nie należy ich wykorzystywać do żadnych konkretnych zastosowań bez przeprowadzenia własnych prób i doświadczeń, gdyż nie udzielam żadnych gwarancji, że podane informacje są całkowicie wolne od błędów i nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z zastosowania podanych informacji, schematów i przykładów.


Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów oraz znaki towarowe umieszczone na tej stronie są zastrzeżone dla ich właścicieli.
Używanie ich tutaj nie powinno być uważane za naruszenie praw właściciela, jest tylko potwierdzeniem ich dobrej jakości.

All trademarks mentioned herein belong to their respective owners.
They aren't intended to infringe on ownership but only to confirm a good quality.


Strona wygląda równie dobrze w rozdzielczości 1024x768, jak i 800x600.
Optymalizowana była pod IE dlatego polecam przeglądanie jej w IE5.5 lub nowszych przy rozdzielczości 1024x768.


© Copyright 2001-2005   Elektronika analogowa
pusty
pusty pusty pusty