pusty pusty pusty
pusty
Ostatnia aktualizacja: 25.11.2007 pusty forum szukaj książki linki artykuły
home c c c c c c c c c
teoria dla początkujących schematy elektronika retro mikrokontrolery pusty
pusty
Witam wszystkich na stronie "Elektronika (nie tylko) analogowa"

Nieaktualne stare adresy www.elektronika.qs.pl i www.elektronika.priv.pl zostały zastąpione adresem www.elportal.pl/ea/

Jeśli interesujesz się elektroniką, a w szczególności elektroniką analogową, to dobrze trafiłeś. Mam nadzieję, że znajdziesz tu informacje, których szukasz. Nie opuszczaj więc tej strony. Masz do dyspozycji 8 głównych działów tematycznych oraz forum dyskusyjne. Wszystko to jest dostępne z poziomu menu widocznego powyżej na każdej otwieranej stronie. Tutaj będę umieszczał krótkie informacje o nowych materiałach umieszczanych ostatnio w poszczególnych działach tematycznych. Zapraszam więc do korzystania z zasobów tego serwisu.
pusty pusty pusty
artykuły  artykuły
Artykuły w tym dziale będą dotyczyły różnych ciekawych tematów ściśle związanych z elektroniką i z tym co się wokół niej dzieje, będzie tu więc miejsce również na ciekawostki i współczesne osiągnięcia elektroniki. (więcej...)
Ostatnio dodane:


Przyjazny Portal Elektroniki dla WszystkichLogo EDW wszyscy doskonale znają. To właśnie dzięki pomocy redaktora naczelnego tego czasopisma moja strona nie zniknęła z internetu. Została umieszczona na serwerze "Przyjaznego Portalu Elektroniki dla Wszystkich".
pusty
forum  forum
Forum to jest kontynuacją wcześniej funkcjonującego forum mojej strony. Obecne forum powstało jako dopełnienie Przyjaznego Portalu Elektroniki dla Wszystkich (w skrócie PPEdW) oraz czasopisma "Elektronika dla Wszystkich".
Ostatnio na forum:
pusty
książki  książki
btc
Jeśli poszukujesz bardzo dobrej literatury o tematyce elektronicznej to skorzystaj z oferty Wydawnictwa BTC. Niezależnie od stopnia zaawansowania znajdziesz tam coś dla siebie. Opis książek z BTC, które posiadam znajdziesz w dziale książki.
Ostatnio dodane:
"LPC2000 - Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7."
"Układy FPGA w przykładach."
"Protel DXP, pierwsze kroki."
"Eagle, pierwsze kroki."

teoria  teoria
Dział Teoria jest przeznaczony dla tych, którzy chcą poznać podstawy elektroniki, jak również dla tych, którzy chcą sobie coś przypomnieć. Mam nadzieję, że materiał tu przedstawiony wystarczy na zrozumienie zasad działania elementów i podstawowych układów elektronicznych, a także pomoże w samodzielnym zaprojektowaniu (obliczeniu) prostych układów. (więcej...)
Ostatnio dodane:
Kondensator filtrujący - kondensator, który należy umieścić na wyjściu układu prostownika odgrywa bardzo ważną rolę gdyż ...
pusty
teoria  dla początkujących
Do stworzenia tego działu przyczynili się wszyscy, którzy przysyłali i przysyłają do mnie pytania dotyczące podstawowych spraw związanych z elektroniką (...) Pamiętam gdy pierwszy raz zobaczyłem schemat ideowy układu elektronicznego to oprócz podziwu dla autora tego schematu, że potrafił coś tak skomplikowanego wymyślić i narysować nie wiedziałem co oznaczają te wszystkie dziwne symbole. Ten dział jest więc po to aby pomóc początkującym elektronikom. (więcej...)
Ostatnio dodane:
Co, jak i czym mierzyć? - Większość początkujących elektroników w zderzeniu z praktyką jest trochę zagubionych ...
pusty
mikrokontrolery  mikrokontrolery
Bez elektroniki analogowej świat procesorów i techniki cyfrowej nie ma żadnego znaczenia ... Tak, to prawda ale prawdą jest też to, że w XXI wieku trudno sobie wyobrazić układy elektroniczne bez zaangażowania techniki cyfrowej, a w szczególności mikrokontrolerów. (więcej...)
Ostatnio dodane:
Instalacja i obsługa programu BASCOM-AVR - (...) W tym miejscu spróbuję Ci pomóc w instalacji i podstawowej obsłudze programu BASCOM-AVR...
książki  Szukaj
Jeżeli chcesz mieć szybki dostęp do interesującego Ciebie tematu, który może znajdować się w tym serwisie to skorzystaj z zamieszczonej poniżej wyszukiwarki, wystarczy wpisać poszukiwane słowo lub zwrot (patrz "pomoc")

PicoSearch
     Pomoc
pusty
WP
pusty
retro  elektronika retro
Wydawałoby się, że w XXI wieku nikt nie będzie wracał już do układów zbudowanych na lampach elektronowych. Królować będą układy mikroprocesorowe i cyfrowe. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Lampy nadal są używane i sięgają po nie nie tylko weterani elektroniki ale również młodzi adepci tej sztuki. (więcej...)
Ostatnio dodane:
Transformatory stosowane we wzmacniaczach lampowych oraz innych "układach retro" - To co moim zdaniem najbardziej zniechęca do samodzielnego budowania układów lampowych, a w szczególności wzmacniaczy lampowych, to brak informacji...
Zegar dekatronowy - niezwykły, jeszcze bardziej retro niż zegar z lampami Nixie...
pusty
email
pusty
ZM1000 Nixie clock Mikes electric stuff Projekt zegara Nixie Projekt zegara Nixie Projekt zegara Nixie Projekt zegara Nixie Projekt zegara Nixie Projekt zegara Nixie
pusty
Jeśli ktoś zechce umieścić mój bannerek na swojej stronie to aby pobrać kod wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki w poniższy obrazek i uruchomić polecenie "zapisz element docelowy jako...".

elektronika analogowa
pusty
schematy  schematy
Zamieszczone tutaj schematy powstały na podstawie not katalogowych producentów, własnych doświadczeń, materiałów znalezionych w literaturze i czasopismach fachowych (...) Znajdziesz tu również wykaz artykułów i schematów z EP, trochę ciekawych rozwiązań układowych oraz artykuły z różnych dziedzin elektroniki (więcej...)
Ostatnio dodane:
Zegar dekatronowy - niezwykły, jeszcze bardziej retro niż zegar z lampami Nixie
Karta katalogowa lampy oscyloskopowej B10S1 - trudno znaleźć w internecie dane tej lampy ...
Amatorskie wykonywanie płytek drukowanych - opis wykonywania płytek w warunkach domowych tzw. metodą żelazkową
pusty
schematy  linki
W tym dziale znajdują się odnośniki do stron producentów elementów elektronicznych jak i ich dystrybutorów oraz wiele innych związanych z elektroniką. (więcej...)
Ostatnio dodane:
Odnośniki do stron związanych z techniką lampową - transformatory, lampy, podstawki, kolumny, katalogi, strony o wzmacniaczach lampowych itp.
pusty
pusty

UWAGA: Wszystkie umieszczone schematy, informacje i przykłady mają służyć tylko do własnych celów edukacyjnych i nie należy ich wykorzystywać do żadnych konkretnych zastosowań bez przeprowadzenia własnych prób i doświadczeń, gdyż nie udzielam żadnych gwarancji, że podane informacje są całkowicie wolne od błędów i nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z zastosowania podanych informacji, schematów i przykładów.


Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów oraz znaki towarowe umieszczone na tej stronie są zastrzeżone dla ich właścicieli.
Używanie ich tutaj nie powinno być uważane za naruszenie praw właściciela, jest tylko potwierdzeniem ich dobrej jakości.

All trademarks mentioned herein belong to their respective owners.
They aren't intended to infringe on ownership but only to confirm a good quality.


Strona wygląda równie dobrze w rozdzielczości 1024x768, jak i 800x600.
Optymalizowana była pod IE dlatego polecam przeglądanie jej w IE5.5 lub nowszych przy rozdzielczości 1024x768.


© Copyright 2001-2005   Elektronika analogowa
pusty pusty pusty pusty