Dla początkujących

Od czego zacząć?

Warto zaprenumerować czasopismo Elektronika dla Wszystkich, którego każdy numer zawiera materiały odpowiednie dla początkujących – link do Prenumeraty.

Bieżące i poprzednie wydania czasopisma możesz obejrzeć i zakupić w Ulubionym Kiosku.

Od lutego roku 2013 równolegle w czasopismach Elektronika dla Wszystkich oraz w Młodym Techniku ukazuje się prowadzony przez Piotra Góreckiego, Redaktora Naczelnego Elektroniki dla Wszystkich, Praktyczny Kurs Elektroniki, pozwalający w przystępny sposób zacząć przygodę z elektroniką. Więcej informacji o Praktycznym Kursie Elektroniki znajdziesz na stronie PKE.

Wyjątkowo przystępne wprowadzenie w podstawy elektroniki dostępne jest też  w postaci dwóch książek Wyprawy w świat elektroniki autorstwa Piotra Góreckiego, wydanej przez Wydawnictwa Komunikacji i ŁącznościPodstawą są ćwiczenia, które w sposób praktyczny pokazują działanie poszczególnych elementów i układów, a wiedza teoretyczna przekazywana jest w dodatkowych wątkach nazwanych ELEMENTarz i TECHNIKAlia. Tutaj znajdziesz słowo wstępne Autora.

W sklepie firmowym AVT (Warszawa ul. Leszczynowa 11) oraz w internetowym sklepie AVT możesz kupić zestaw zawierający obie książki oraz komplety elementów do ćwiczeń wszystkich sześciu wypraw, wraz z płytką stykową i przewodami jako tzw. Zestaw Maxi .


Możesz też kupić Zestaw Mini , zawierający tylko pierwszy tom, komplety elementów do ćwiczeń z trzech pierwszych wypraw i płytkę stykową.


 Oczywiście możesz oddzielnie zakupić każdy z tomów książki Wyprawy w świat elektroniki:

tom 1

tom 2

 

 

Więcej informacji na stronie sklepu.

Układy z poszczególnych ćwiczeń możesz zmontować w dowolny sposób. Najprostszy sposób montażu to wykorzystanie płytki stykowej .


 

Wtedy przydatny będzie też zestaw przewodów .

 

Możesz też montować za pomocą lutowania. W sklepie AVT dostępne są rozmaite zestawy startowe, w tym zestaw AVT-700, zawierający także miernik uniwersalny – multimetr.


W ofercie Sklepu AVT dla początkujących i mniej zaawansowanych przygotowane są specjalne zestawy (kity) AVT z serii 700, o numerach AVT-7xx. Wejdź do sklepu AVT , w okienko z prawej strony wpisz AVT7 i poszukaj interesujących Cię zestawów do samodzielnego montażu.

 Przechwytywanie

Zestawy serii AVT-700 znajdziesz też w serii EdE.

W sklepie AVT znajdziesz też mnóstwo innych interesujących propozycji, w tym zestawy do samodzielnego montażu słynnej na cały świat belgijskiej firmy Velleman  (której AVT jest autoryzowanym dystrybutorem). Możesz też zamówić archiwalne numery Elektroniki dla Wszystkich.

W Elportalu, czyli na stronie internetowej, na której teraz jesteś, znajdziesz też mnóstwo cennych materiałów, które pomogą Ci zagłębić się w fascynujący świat elektroniki. Znajdziesz je w Kopalni skarbów.